Cool WEB

Web o Všem :-D

Kalendář

x

Cursor from www.CarrielynnesWorld.com

WELCOME

Novinka z Tour de Ski

Bauer se vrátil do vedení v seriálu Tour de Ski, Koukal je druhý.

Běžec na lyžích Lukáš Bauer se vrátil do vedení v seriálu Tour de Ski. Český reprezentant vyhrál úterní stíhací závod na 15 km volnou technikou v Novém Městě na Moravě, který uzavřel první polovinu osmidílného seriálu, a v čele průběžného pořadí má náskok 3,2 sekundy před krajanem Martinem Koukalem. Ten dnes českou nadvládu stvrdil druhým místem.

1. 1. 2008 13:08 - 1. 1. 2008 13:47 Aktualizováno NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

České mužské lyžování potkal na Vysočině jeden z nejúžasnějších dnů, domácí reprezentanti vedle sebe v distančním závodě Světového poháru stáli na nejvyšších pozicích poprvé v historii. Jedenáctým místem se blýskl i Martin Jakš.

"Co víc si můžeme přát. Jsem rád, že jsem se dostal zpátky do vedení, byl to můj jediný cíl," radoval se v cíli v rozhovoru s Českou televizí Bauer, který při závodech Tour de Ski v Novém Městě ještě nenašel přemožitele a dnes se radoval už z třetího triumfu v seriálu. "Je to jako sen," přidal se Koukal. Ten ve finiši předčil Itala Pillera Cottrera a za Bauerem nakonec zaostal o 3,2 vteřiny. Pak se oba vyčerpaní Češi srdečně objali a nestačili přijímat gratulace ze všech stran.

Hlavním hrdinou dne byl Bauer. Ten sice po pražském sprintu, který nepatří k jeho silným disciplínám, ztratil průběžné vedení, ale dnešním výtečným výkonem potvrdil, že je na delších tratích letošní jedničkou. Rychle vymazal dvanáctivteřinovou ztrátu na norského lídra Oestensena a na kótě 2,6 kilometru už šel do vedení. Bauer s Oestensenem pak bok po boku uháněli vpřed a každým tempem bylo jisté, že český šampión je na tom hlavně při stoupáních v esíčkách se silami o dost lépe.

Bauer přestál i zlomenou hůlku

Bauer ustál i nepříjemnou situaci, když mu Oestensen při nepatrném kontaktu po pěti kilometrech zlomil hůlku. "Bylo to obtížné, ale naštěstí jsem rychle dostal novou," popisoval Bauer.

Ten pak nevýrazného Oestensena definitivně setřásl, a přestože po deseti kilometrech měl před skupinkou pronásledovatelů šestnáctivteřinový náskok, dlouho si vítězstvím nemohl být jistý. "Je to psychicky náročné, když za vámi jede skupina, jejímž jediným cílem je vás dohnat. Síly ubývaly hodně rychle," uvedl Bauer, za nímž se postupně propracoval do výborné pozice i Koukal.

V posledním okruhu už ale bylo jasné, že Bauer vítězství uhájí. Když vyběhl na poslední kopeček před cílovou rovinkou, měl k dobru nejméně čtyřicetimetrový náskok. "Soustředil jsem se jedině na to, abych rychle padl za cílovou čáru," naznačil Bauer, že mu závod vzal hodně sil. Chvíli po Bauerovi do cíle dospurtoval i Koukal, nejrychlejší z pronásledovatelů. "Po tomhle výsledku už sezonu nebudu moci hodnotit jako neúspěšnou," zářil Koukal, rodák z nedalekého Žďáru nad Sázavou.

V Novém Městě budou muži pokračovat v seriálu Tour de Ski středečním závodem na 15 kilometrů klasickou technikou.

Výsledky - 15 km volnou technikou (zároveň průběžné pořadí Tour de Ski):

1. Bauer 36:34,9, 2. Koukal (oba ČR) -3,2, 3. Piller Cottrer -3,4, 4. Checchi (oba It.) -4,6, 5. Gjerdalen (Nor.) -6,9, 6. Di Centa (It.) -7,7, 7. Jonnier (Fr.) -15,4, 8. Hetland (Nor.) -21,0, 9. Santus (It.) -35,3, 10. Teichmann (Něm.) -35,5, 11. Jakš -36,0, ...50. Kožíšek -4:07,9, 51. Magál (všichni ČR) -4:27,6.

Žádné komentáře