Cool WEB

Web o Všem :-D

Kalendář

x

Cursor from www.CarrielynnesWorld.com

WELCOME

Novinka z webu komety

Chci pomoci Kometě, hráčům i městu, vysvětluje trenér Čada svou rezignaci

B r n o - Začátek nového roku se Kometě zrovna nevydařil, ve dvou domácích zápasech prohrála shodně 3:6. Tento fakt přiměl kouče Rostislava Čadu k nečekanému kroku - rozhodl se položit svou funkci. Vedení jeho krok akceptovalo a intenzivně shání náhradu. Zítřejší zápas na ledě jihlavské Dukly bude provizorně trénovat kouč gólmanů Vladimír Nadrchal, asistentem bude šéf klubu Libor Zábranský.

Trenér Čada přišel do Komety po vánocích roku 2006, vydržel zde tedy něco přes rok. Za tu dobu se kádr brněnského týmu výrazně posílil, v modrobílém dresu se prohání po ledě hráči, o nichž by se fanouškovi před třemi lety ani nesnilo. Přesto však nyní před play off Čada tým opouští. "Na základě dvou posledních utkání, nepovedených výsledkem i výkonem, jsem se rozhodl rezignovat na svou funkci kouče. Je to proto, aby k mužstvu přišla nová tvář, tým se znovu nastartoval a předváděl výkony, které se od něj očekávají. Je to jen mé rozhodnutí, chci pomoci Kometě, hráčům i městu."

 

K tomuto kroku se pan Čada rozhodl den po zápase s Olomoucí, šéf klubu Libor Zábranský jej akceptoval. "Rosťa je zkušený, vyhodnotil si to sám po zralé úvaze, své rozhodnutí nezmění, takže v sobotu budeme koučovat tým s panem Nadrchalem. Musíme se k tomu postavit a zvládnout to. Zároveň intenzivně rozjíždíme jednání, potřebujeme do Brna přivést osobnost, která by ustála tlak a dokázala splnit náročné cíle." Majitel Komety se zároveň rozhodl nepokračovat ve funkci asistenta trenéra, takže i tento post bude obměněn.

 

Dnes již bývalého kouče Komety jsme se zeptali, jak by zhodnotil uplynulý rok. "S týmem se pracovalo výborně, za celý rok jsem takřka nemusel řešit žádné nehokejové problémy. Byl jsem spokojen s morálkou týmu, tréninkovou i pracovní. Zásadní rozhodnutí bych udělal stejně. Nejvíce lituji absence Lukáše Hronka, to je věc, kterou prostě ovlivnit nedokážete." Na závěr pak odhadl šance jím připraveného týmu do budoucna. "Odchod mne mrzí, ale nešlo to jinak. Image jde stranou, na prvním místě je Kometa. A té, jak věřím, to pomůže. Ten tým v play off uspěje."

Žádné komentáře