Cool WEB

Web o Všem :-D

Kalendář

x

Cursor from www.CarrielynnesWorld.com

WELCOME

Novinka z webu komety

Novým trenérem Komety se stal Vladimír Kýhos

Brno - V pondělí dopoledne bylo defintivně domluveno angažmá trenéra Vladimíra Kýhose na brněnské střídačce. Po páteční rezignaci bývalého hlavního kouče Rostislava Čady vedl tým v sobotním zápase v Jihlavě trenér brněnských gólmanů Vladimír Nadrchal a majitel klubu Libor Zábranský. Tento dočasný stav však již neplatí, v dnešních dopoledních hodinách se dojednalo angažmá Vladimíra Kýhose

Novým trenérem Komety se stal Vladimír Kýhos

Brno - V pondělí dopoledne bylo defintivně domluveno angažmá trenéra Vladimíra Kýhose na brněnské střídačce. Po páteční rezignaci bývalého hlavního kouče Rostislava Čady vedl tým v sobotním zápase v Jihlavě trenér brněnských gólmanů Vladimír Nadrchal a majitel klubu Libor Zábranský. Tento dočasný stav však již neplatí, v dnešních dopoledních hodinách se dojednalo angažmá Vladimíra Kýhose.

 

„Intenzivně rozjíždíme jednání, potřebujeme do Brna přivést osobnost, která by ustála tlak a dokázala splnit náročné cíle,“ nechal se v pátek slyšet šéf klubu Libor Zábranský.

V sobotu se pak na oficiálním webu KLH Chomutov, jednoho z největších konkurentů Brna v bojích o extraligovou baráž, objevila informace o odchodu trenéra Kýhose. Fakt, že bude od nynějška koučovat Kometu, je však potvrzen až nyní.

Vladimír Kýhos se narodil 23. června 1956 v severočeském Chomutově, krátce na to se však přestěhoval do Litvínova, kde také strávil většinu své hráčské kariéry. Trenér pochází z hokejové rodiny. Jeho otec, obránce, který s Litvínovem zažil postup do nejvyšší soutěže, několik let také působil jako trenér. Syna nového brněnského kouče, také Vladimíra, najdeme v současnosti v na soupisce prvoligové Kadaně.

Svoji hráčskou kariéru zahájil Kýhos v Litvínově v roce 1974. Na sveru Čech zažil úspěšné sezóny, v ročníku 77/78 skončili černožlutí třetí, o čtyři roky později druzí, stejně jako v sezóně 83/84, kdy hrál v lajně s Vladimírem Růžičkou a trénoval jej otec. Tento rok byl pro útočníka asi nejúspěšnější v jeho kariéře. Vladimír Kýhos si dovezl stříbrnou medaili z olympiády v Sarajevu a byl draftován dnes již neexistujícím klubem Minnesota North Stars. Kýhos, který v Litvínově zastával i funkci kapitána, opustil svůj rodný klub po sezóně 85/86, kdy zamířil do Plzně. O dva roky později oblékl dres finského Jokipojat Joensuu, kde strávil tři roky. Hráčskou kariéru pak zakončil v dalším finském týmu Hermes Kokkola.

Trenérská kariéra Vladimíra Kýhose je pevně spjata s Chomutovem, kde strávil posledních devět let (předtím působil jako asistent ve svém bývalém klubu z Litvínova). Během této doby zažil s týmem finále první ligy, do nejvyšší české soutěže se mu však se severočeským klubem postoupit nepodařilo. V baráži proti Karlovým Varům tým podlehl 2:4 na zápasy, Kýhos se zapsal do podvědomí fanoušků protesty proti místy podivným verdiktům sudích. Chomutovští neuspěli ani v loňské sezoně, kdy je od vysněné extraligy dělila jediná branka ve finále proti Ústí. Možná nejslavnější bitvy pak odehráli o dva roky dříve, v semifinále proti Českým Budějovicím. Kádr, nabitý hvězdami NHL, na Chomutov málem nestačil.

Za svůj tým tento impulzivní trenér odkoučoval úctyhodných 424 utkání. Od nynějška bude však vést dalšího aspiranta na postup do extraligy, brněnskou Kometu. Rozhovor s novým lodivodem se objeví na našich stránkách zítra.

Žádné komentáře